2020-09-25

Ekologiczne przedszkola i szkoły – to cel do jakiego dąży Miasto Bieruń. Wkrótce zrealizowane zostaną kolejne projekty, stanowiące ogromny krok na drodze do osiągnięcia tego celu.

Oczyszczacze powietrza

Przypomnijmy, że na początku tego roku do Przedszkola nr 1 w Bieruniu trafiło pięć oczyszczaczy powietrza, w ramach kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W nowym roku szkolnym także Przedszkole nr 2 i Przedszkole nr 3 będą wyposażone w podobne urządzenia. W ramach drugiej edycji programu „MOGĘ! Zatrzymać SMOG” udało się pozyskać oczyszczacze również dla nich! Teraz bieruńskie przedszkolaki odetchną czystszym powietrzem.

Celem akcji jest rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem powietrza m.in. poprzez zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej. Przedszkola, które biorą w niej udział, będą również uczestniczyć w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci o tematyce zanieczyszczenia powietrza oraz w konkursie na przedstawienie teatralne.

 

Zielone pracownie

Na tym nie koniec dobrych wiadomości! Po tym jak w Szkole Podstawowej nr 1 w zeszłym roku otwarto piękną i świetnie wyposażoną pracownię do nauk przyrodniczych, zrealizowaną dzięki środkom z WFOŚ, także Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowała projekt i zgłosiła się do konkursu „Zielona Pracownia”. Projekt został wysoko oceniony i uzyskał dofinansowanie. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach Zielona Pracownia powstanie.

Gmina Bieruń otrzymała dofinansowanie łącznej wysokości 37 500 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację projektu „Zielona Pracownia w SP nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu – Fotosynteza”.

https://www.bierun.pl/main/aktualnosci/Eko-oswiata-w-Bieruniu/idn:5833