SP1 weźmie udział w programie ERASMUS+

2020-10-08

Informujemy, że podpisana została umowa na realizację dwuletniego międzynarodowego projektu ,,Upcycling – a project from bottom to top” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Na działania projektowe Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu pozyskała kwotę 32 tysiące 554 EURO. Partnerami zagranicznymi projektu są szkoły z Turcji, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Portugalii. Przewiduje się, że w projekcie bezpośrednio weźmie udział łącznie około 115 uczniów i 60 nauczycieli.

W ramach wymiany dobrych praktyk, uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie, zgłębiać będą zagadnienia recyclingu oraz uczyć się upcyclingu czyli tworzenia nowych rzeczy z wykorzystanych już wcześniej materiałów.

W czasie trwania pandemii współpraca ze szkołami partnerskimi będzie odbywała się głównie za pośrednictwem platformy eTwinning, tj. platformy współpracy społeczności szkół w Europie. W późniejszym okresie zaplanowane zostały tygodniowe spotkania we wszystkich szkołach partnerskich. Wezmą w nich udział najbardziej aktywni w projekcie uczniowie klas VI – VIII.